WSPIERAMY

EKO
NGO

TELEWIZJA GMINY PIECKI

Skolicka Noc Kupały 2022

GMINA ŚWIĄTKI
Noc Kupały w Skolitach w gminie Świątki cieszy się coraz większą popularnością. Nieodłącznym punktem imprezy jest oczywiście rzucanie wianków do skolickiego jeziora.

Skolicka Noc Kupały to wydarzenie, które przyciąga coraz więcej spragnionych ciekawej rozrywki gości. Na polu namiotowym nad skolickim jeziorem spotkać możemy zarówno grupy przyjaciół, jak też rodziny z dziećmi.dziewczyny? 0:11

W tym roku Skolicka Noc Kupały odbyła się już po raz siódmy. Na scenie wystąpili tacy artyści, jak Funky Elephant, 18 Minut i Yellow Cat. Imprezę poprowadził wokalista i poeta Waldemar Ślefarski, który rozwój festiwalu obserwuje już od kilku lat. „Jako osoba zaangażowana na scenie to jest mój trzeci festiwal, ale wcześniej byłem tutaj jako uczestnik i uzależniłem się od tego miejsca, uzależniłem się od tego festiwalu i jestem po raz kolejny, tak, jak się spodziewałem, zachwycony” – mówi Waldemar Ślefarski.

Organizatorzy dbają o to, by goście się nie nudzili, wprowadzają więc zmiany w programie festiwalu. „Co roku się zmienia, co roku są jakieś zmiany, co roku ta scena i tutaj organizacja tego wszystkiego wygląda zupełnie inaczej. W tym roku na pewno dużą zmianą jest strefa rękodzieła, która powstała, przesunięcie terenu, powiększenie go. Mamy więcej terenów takich chillout’owych, tak, że można sobie odpocząć, powiększyliśmy też strefę warsztatową” – mówi Paulina Piotrowicz, organizatorka wydarzenia. Strefa rękodzieła to okazja dla lokalnych twórców, którzy mogą podzielić się swoją pasją z gośćmi festiwalu.

Były też oczywiście wianki – dwa najpiękniejsze wianki zostały nagrodzone festiwalowymi koszulkami. Następnie, dokładnie o godzinie 20, trafiły do wody, by zgodnie z tradycją przynieść szczęście i miłość ich właścicielkom i właścicielom.

Nad Jeziorem Skolity w trakcie Nocy Kupały oprócz wielu turystów nie brakuje także mieszkańców gminy Świątki. „Tu co roku jest bajecznie, pogoda dopisuje, to jest najważniejsze, dzieci się bawią, dorośli szaleją, więc wszystko jest w porządku, także zapraszamy na kolejne edycje” – mówi Sławomir Kowalczyk, wójt gminy Świątki.

Wydarzenia towarzyszące Skolickiej Nocy Kupały trwały łącznie 3 dni. Ich uczestnicy mogli wziąć udział w wykładach i warsztatach oraz skorzystać z letnich aktywności, takich jak np. siatkówka plażowa.